Norwid Częstochowa z drugim zwycięstwem w Plus Lidze!

To był sobotni (18.11) wieczór pełen siatkarskich emocji w Hali Sportowej przy ulicy Żużlowej! W meczu 7 kolejki Plus Ligi Exact Systems Hemarpol Częstochowa wygrał ze Skrą Bełchatów 3:1 (23:25, 27:25, 25:23, 25:19). Tym samym Norwid Częstochowa odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie i pierwsze przed własną publicznością. Naszą drużynę do wygranej poprowadził rozgrywający Byron Keturakis, wybrany na MVP tego spotkania.

Norwid Częstochowa przystąpił do tego spotkania z jedną zmianą w składzie, na pozycji środkowego  Piotra Haina zastąpił Bartłomiej Janus, który w poprzednim sezonie był zawodnikiem Skry Bełchatów. Kibice zgromadzeni w Hali Sportowej Częstochowa mieli nadzieję, że dobra gra jaką zaprezentowali nasi siatkarze w wyjazdowym starciu z AZS Olsztyn nareszcie przełoży się na zdobycz punktową.

Tak też się stało, Norwid Częstochowa zagrał bardzo dobre spotkanie i zasłużenie sięgnął po 3 duże punkty. Tylko w pierwszym secie goście zdołali zwyciężyć 25:23. Następne partie padały już łupem gospodarzy. Każdy set był bardzo wyrównany, ale podopieczni trenera Leszka Hudziaka tym razem wytrzymali nerwowo końcówki, triumfując różnicą dwóch punktów w drugim i trzecim secie. Ostatni set to już pełna dominacja Norwida. Co prawda Skra potrafiła obronić aż 5 meczbolów, ale częstochowianie pewnie zwyciężyli czwartego seta 25:19 i całe spotkanie 3:1.

Norwid Częstochowa tym samym zdobył pierwsze punkty w tym sezonie we własnej hali. MVP spotkania został Byron Keturakis, który rozegrał fantastyczny mecz. Nie tylko rozgrywał świetne piłki do naszych atakujących, ale zdobył mnóstwo punktów swoją zagrywką, często potrafił też zaskoczyć obronę bełchatowian kończąc drugie piłki.

Następny mecz Norwid Częstochowa rozegra w najbliższą sobotę (25.11), kiedy to podejmie u siebie Resovię Rzeszów. Początek spotkania o godzinie 17:30.