Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Norwid Częstochowa kontra Resovia Rzeszów. „Mamy ogromne nadzieje przed niedzielą”

Facebook Twitter

Siatkarze Norwida na razie ze zmiennym szczęściem w PlusLidze. Zawodnicy Exact Systems Hemarpol Częstochowa uskrzydleni wygraną 3:1 ze Skrą Bełchatów, z większą pewnością podchodzą też do następnego rywala.

Norwid Częstochowa
Natalia Zalas

Norwid Częstochowa zagra z Resovią

W niedzielę 26 listopada w 8 rundzie zagramy u siebie z Resovią:

Natalia Zalas: Ten apetyt będzie troszeczkę rósł, bo faktycznie atmosfera w hali, którą stworzyliśmy wszyscy wspólnie: zespół na boisku, kibice na trybunach na pewno była fantastyczna. Już było czuć takiego mocnego ducha tej częstochowskiej siatkówki, którego myślę, że brakowało. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak potoczyły się losy sobotniego meczu i mamy ogromne nadzieje przed niedzielą. Mamy nadzieję, że pokazaliśmy częstochowskim kibicom, że warto przychodzić do hali, kibicować i wspierać nasz zespół. Będziemy starali się zrobić wszystko, żeby zaskoczyć ponownie w niedzielę.

Zawodnik naszej drużyny Bartłomiej Janus powiedział o tym, jak do tej pory układały się spotkania w PlusLidze. Zespół błyszczał raczej w wyjazdowych spotkaniach. Lepiej też „Norwidziakom” wychodziły początki setów, a nie końcówki poszczególnych partii:

Bartłomiej Janus: Na pewno gdzieś tam ta nasza gra wyglądała bardzo dobrze i głowa może nie wytrzymała. Bardzo nie analizowaliśmy, bo tak jak mówię, musimy się już skupić na kolejnym meczu. Jesteśmy dzień po meczu i dzień przed meczem

Radio Jura: Na wyjeździe zawodnicy Norwida czuli się swobodniej.

Bartłomiej Janus: Też to odczuliśmy, ale myślę, że nie ma co się nad tym skupiać. Jeszcze dużo meczów przed nami i myślę, że też wykorzystamy atut naszej hali.

Bartłomiej Janus

Drużyna ma napięty harmonogram rozgrywek, w niedzielę (26.11.) podejmiemy w Częstochowie Resovię, 1 grudnia spotkamy się z GKS-em Katowice, a 7 grudnia zagramy z Czarnymi Radom. W niedzielne popołudnie warto kibicować naszym siatkarzom:

Natalia Zalas: Kto był w hali, na pewno widział, że każdy wygrany set dla naszego zespołu jest taką naprawdę ogromną, ogromną radością i naprawdę daje takiego powera na dalsze minuty spotkania. Na pewno naszym chłopakom nie można odmówić chęci walki i faktycznie tej walki o każdą piłkę. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania tego widowiska. 26 listopada o godzinie 17:30 w hali Sportowej Częstochowa podejmiemy Asseco Resovię Rzeszów.

Dodaje Natalia Zalas, specjalistka ds. marketingu klubu Exact Systems Hemarpol Częstochowa. Rozmawiał Mariusz Osyra.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj