Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Noc Muzeów już w najbliższą sobotę. Co możemy zwiedzić? Sprawdź

Facebook Twitter

Częstochowa zaprasza mieszkańców na bogate propozycje w ramach Międzynarodowej Nocy Muzeów. W najbliższą sobotę (21.05) akcja zwiedzania wystaw po zmroku, ciekawe prezentacje, warsztaty i spotkania z artystami.

fot. facebook.com/MuzeumCzestochowskie

To wszystko w licznych placówkach za symboliczną złotówkę:

Katarzyna Ociepa: Ciekawe wydarzenia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dla dzieci – zapraszamy na reaktywację Multicentrum Zodiak. Będą to warsztaty na zapisy, więc prosimy spieszyć się z zapisami, zapisy pod numerem telefonu Działu Edukacji i Wystaw, który można znaleźć na naszej stronie. Warsztaty trochę przypominają naszą działalność. Ten, kto był, to na pewno wie, że można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Dla dorosłych, ale też dla dzieci to oprowadzanie kuratorskie po naszych wystawach stałych i czasowych

– zapowiada Katarzyna Ociepa z Muzeum Częstochowskiego. Od 17:00 do 23:00 możemy zwiedzić wszystkie obiekty, zarówno pod Jasną Górą, w centrum miasta i na Rakowie. Będzie nasza historia, ale też ukraińska ceramika, nocne motyle, stare banknoty, czy XIX-wieczne malarstwo Mehoffera:

Katarzyna Ociepa: W naszym częstochowskim ratuszu opowieści o dziejach miasta Częstochowy, ale też serdecznie zapraszam do obiektu na Starym Rynku, Stary Ratusz, tam też ciekawe opowieści w murach Starego Ratusza. Można przyjść do Pawilonu Wystawowego – tam będzie spotkanie z panem Lechem i z panią Elżbietą Ledeckimi. Też oprowadzą po swojej wystawie, na pewno ciekawie opowiedzą o swojej twórczości, o swojej działalności, którą przez lata prowadzili. Zapraszam również do Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, również zapraszamy do Rezerwatu Archeologicznego – tam też są warsztaty dla dzieci – lepienie z gliny.

W ramach Nocy Muzeów odbędą się także spotkania z artystami, zobaczymy multimedialne pocztówki z Częstochowy, podejrzymy warsztat pracy…Szczególne zaproszenie od muzealników dotyczy Ratusza.

Katarzyna Ociepa: W ratuszu będą panie z działu przyrody opowiadać o motylach nocnych, też będą warsztaty dla dzieci, tutaj jest nielimitowana ilość osób, więc serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą wziąć udział w warsztatach plastycznych i również dowiedzieć się czegoś o pięknych motylach nocnych, które są w naszej kolekcji Muzeum Częstochowskiego. Również oprowadzanie po stałej wystawie historycznej i wystawie, którą można już zobaczyć w ostatniej chwili, czyli VaBank – banknoty na ziemiach polskich.

Sobotnią Noc Muzeów polecała Katarzyna Ociepa.

facebook.com/MuzeumCzestochowskie

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj