Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mikołajki przez cały grudzień w Muzeum i Multicentrum Zodiak

Facebook Twitter

Częstochowskie instytucje kultury przedłużają dla dzieci okołomikołajowy czas. W Multicentrum Zodiak Mikołajki trwać będą przez cały grudzień.

Multicentrum Zodiak

W tym roku dzieci wezmą udział w warsztatach z tworzenia bajkowych ozdób, a także poznają świąteczne ciekawostki.

Justyna Cocyk: W trakcie tegorocznych warsztatów zastanowimy się, jak Mikołajki wyglądają w różnych częściach świata, bo nie wszędzie jest dokładnie tak samo. Zastanowimy się, jak w ogóle wygląda ta tradycja dawania prezentów, bo nie wszędzie są to Mikołajki. Te zwyczaje są bardzo, bardzo różne. U nas w Polsce wiadomo, ten pierwszy czas, kiedy dzieci dostają prezenty, właśnie są to Mikołajki. Natomiast w różnych częściach świata dzieci muszą poczekać na prezenty dłużej. Na przykład greckie dzieci muszą czekać na prezenty aż do Nowego Roku, gdzie święty Bazyli dopiero te prezenty im przyniesie. We Włoszech wiedźma Befana odwiedza takie dzieciaki i tym grzecznym przynosi prezenty.

Tematykę zajęć przybliża nam Justyna Cocyk z Multicentrum Zodiak i Muzeum Częstochowskiego. Warsztaty są okazją do poznawania tradycji i zwyczajów świątecznych z innych krajów.

Justyna Cocyk: Oprócz opowieści o tych Mikołajkach i o tych prezentach dawanych właściwie w okolicach grudnia, dzieci będą uczestniczyły w warsztatach ozdób świątecznych. Przepiękne prace, które można sobie powiesić na choinkę, będzie można wykonać. Będzie Mikołaj, renifer, jakiś elf czy skrzat. Natomiast druga część warsztatów będą to warsztaty na klockach konstrukcyjnych, z których dzieciaki samodzielnie wykonają zaprzęg Mikołaja, zaprzęgnięty w przepiękne renifery. Przez cały grudzień można się do Multi Centrum na takie warsztaty grupowe umawiać.

Multicentrum Zodiak poleca mikołajkowe zajęcia, powiedziała nam o nich Justyna Cocyk. Szczegółów można szukać na stronach Muzeum Częstochowskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024