Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nieodśnieżone i śliskie chodniki w Częstochowie. Mieszkańcy zrzucają odpowiedzialność na nieskuteczność służb

Facebook Twitter

Częstochowianie reagują znów na oblodzone i śliskie chodniki. Nie wszyscy wywiązują się z obowiązku odśnieżania przed posesjami, piszą przedstawiciele instytucji miejskich. Mieszkańcy zrzucają odpowiedzialność na nieskuteczność służb utrzymujących nasze ulice, place czy chodniki.

Śliskie chodniki w Częstochowie

Śliskie chodniki w Częstochowie

Dyskusja rozgorzała na naszym profilu FB odnośnie kto i za co odpowiada, w temacie zimowego utrzymania chodników. Słuchacze Radia Jura podają przykłady – „nieodśnieżone Aleje, podobnie Promenada Niemena czy nawet nieposypane chodniki w centrum Częstochowy”.

MZD wyjaśnia z kolei, że:

każdy fragment chodnika ma swojego zarządcę… W centrum tj. Aleje i przyległe ulice w zdecydowanej większości pozostają w utrzymaniu podmiotów prywatnych, podmiotów mających posesje przyległe do chodnika. Do nich należy jego oczyszczanie.

W komentarzach pojawiają się i kolejne ulice: „na odcinku al. Wolności do ul. Focha nie da się iść, podobnie Okólna”. Nasza słuchaczka pisze, że administracje zgromadziły piasek, ale nie ma kto nim posypywać na osiedlach. Tymczasem „wszędzie na chodnikach zalega śnieg i lód”, a to oznacza, że bardzo łatwo o upadek i poważny uraz.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj