Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nauka zdalna w szkołach wyzwaniem dla wszystkich

Facebook Twitter

Wystarczyło kilka tygodni nauki, żeby system w szkołach musiał przejść w tryb zdalny.

fot. StartupStockPhotos/pixabay.com

W Częstochowie, zgodnie z wytycznymi ministerstwa, uczniowie zdobywają wiedzę siedząc przed ekranem komputera:

Sytuacja w częstochowskich szkołach wygląda tak jak w całym kraju. Od zeszłego tygodnia szkoły ponadpodstawowe realizują kształcenie w formie zdalnej. Od tego tygodnia od poniedziałku klasy 4-8 szkół podstawowych również realizują zdalne kształcenie. w Niektórych wypadkach w 3 szkołach podstawowych młodsze klasy tam, gdzie jest stwierdzony przypadek koronawirusa, są również na kształceniu zdalnym. Wiemy, że wszystkie szkoły pracują na platformach. W większości jest to platforma już dobrze znana – jest to platforma Teams. W wielu szkołach stosują również dzienniki elektroniczne, które są takim narzędziem wsparcia do właściwego ralizowania tej nauki. 

Patrząc na aktualne dane dotyczące zarażeń, wszystko wskazuje na to, że zdalna edukacja będzie obowiązywać dłużej niż planowano:

Ta nauka zdalna będzie we wszystkich szkołach do końca przyszłego tygodnia a teraz niestety w sytuacji, w której teraz obserwujemy to nie jest kolorowo, czyli tych przypadków koronawirusa w całym kraju dużo jest, coraz więcej, więc pewnie trzeba się nastawić na to, że być może to będzie dłuższy okres. Monitorujemy cały czas to, co się dzieje w naszych szkołach i musimy te działania realizować zgodnie z prawem, więc planowaliśmy do końca przyszłego tygodnia. Jak będzie decyzja Ministerstwa dalej a raczej wszystko wskazuje na to, że będzie to kontynuacja tej fromy zdalnej to będziemy się tutaj dostosowywać. 

– informuje Rafał Piotrowski P.O. Naczelnika Wydziału Edukacji UM.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj