Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nastoletni wandale dewastowali elewację. Zareagowała Straż Miejska

Facebook Twitter

Nastoletni wandale zatrzymani, dewastowali elewacje przy pomocy farby w sprayu. Do tego rzucali kamieniami. Na szczęście nic nie umknęło operatorom miejskiego monitoringu.

wandale
fot. SM Częstochowa

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli dwóch 13-letnich wandali, którzy zdewastowali elewację jednego z budynków farbą i wybili w nim okna rzucając kamieniami. Do zdarzenia doszło pod okiem miejskich kamer.

Pracownik Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego zaobserwował całe zdarzenie. To pozwoliło też na identyfikację wandali. Pracownik zauważył, jak w rejonie ul. Filomatów w dzielnicy Trzech Wieszczów, dwóch młodych chłopców maluje sprejem na elewacji jednego z opuszczonych budynków. Wandale rzucali kamieniami powodując dalsze zniszczenia. Temat niszczenia mienia natychmiast został zgłoszony do dyżurnego częstochowskiej Straży Miejskiej oraz dyżurnego I Komisariatu Policji, a strażnicy ujęli chłopców.

Mieli przy sobie 5 puszek ze sprejem. Sprawą zajęła się policja, młodocianym grozi odpowiedzialność według ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj