Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Narkotyki w rękach policjantów z jedynki

Facebook Twitter

Narkotyki przejęte przez policjantów z "jedynki". Mundurowi zatrzymali 34-letniego mężczyznę i jego 28-letniego kolegę.

Narkotyki w rękach policjantów z jedynki
Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Narkotyki w rękach policjantów z jedynki

Policjanci namierzyli 34-latka, którego poszukiwał częstochowski sąd. Gdy dotarli do miejsce zauważyli właśnie podjechał pod dom wraz z 28-letnik kolegą. Gdy okazali kierowcy nakaz zatrzymania, 34-latek oświadczył, że wszystko już uregulował, wpłacając zasądzoną grzywnę. Stosowne potwierdzenie miał posiadać w mieszkaniu.

Stróże prawa weszli do środka razem z 34-latkiem i jego 28-letnim znajomym. Mężczyzna okazał dowód wpłaty zasądzonej grzywny. Nerwowe zachowanie mężczyzn nie uszło jednak uwadze policjantów. Szybko poznali jego powód. 28-latek w kieszeni posiadał woreczek z białą substancją. Wezwany na miejsce policyjny przewodnik z psem do wykrywania narkotyków, odnaleźli w mieszkaniu słoik i plastikowe worki z zielonym suszem. Testy wstępnie wykazały, że należąca do 28-latka biała substancja to metamfetamina, a zielony susz należący do 34-latka – marihuana.

Obaj zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Starszy z nich odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz kierowanie pojazdem pomimo cofniętych do tego uprawnień, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Młodszemu mężczyźnie grozi natomiast kara do 3 lata więzienia. Wkrótce o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023