Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nareszcie dobre informacje w sprawie przebudowy al. Wojska Polskiego. MZD wyłonił w przetargu nowego wykonawcę prac. Częstochowski „Akropol” niebawem zmieni wygląd?

Facebook Twitter

Jest szansa, że niebawem ekipy drogowe powrócą na plac budowy na DK 91. Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na wykonawcę pozostałych prac związanych z przebudową Alei Wojska Polskiego w Częstochowie. Przed otwarciem ofert do MZD wpłynęło ponad pół tysiąca zapytań.

fot. facebook.com/miejskizarzaddrogwczestochowie

Z trzech firm, które zdecydowały się przystąpić do przetargu wybrano jedną, która spełniła wymogi formalno-prawne. Konsorcjum firm, które dokończy inwestycje, realizowało już wcześniej w naszym mieście przebudowę linii tramwajowej:

Maciej Hasik: Najkorzystniejszą ofertę, która uzyskała pozytywną ocenę formalną, zaproponowało konsorcjum firm NDI S.A. i NDI Sopot S.A.. Firmy wyceniły konieczne do wykonania prace na nieco ponad 359 mln złotych. Oczekiwanym przez zamawiającego terminem zakończenia inwestycji jest 30 listopada 2023 roku

– informuje Maciej Hasik rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg. Wykonawca został wyłoniony, ale nie oznacza to, że od razu konsorcjum firm NDI S.A i NDI Sopot S.A. będzie mogło przejąć plac budowy:

Maciej Hasik: Zgodnie z założonym w przetargu zakresem inwestycji zadanie ma być zrealizowane według pierwotnych założeń i projektu, na który uzyskano zezwolenie na wykonanie inwestycji drogowej. Po rozstrzygnięciu przetargu rozpoczął się bieg wymaganych prawem terminów, koniecznych do wypełnienia procedury m.in. w związku z obowiązkową kontrolą uprzednią prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po zakończeniu przewidzianych prawem formalności i tylko w sytuacji zabezpieczenia montażu finansowego przez zamawiającego możliwe będzie podpisanie umowy z wyłonionym konsorcjum firm wykonawczych.

Jak mówi Maciej Hasik, najważniejsze jest to, że udało się rozstrzygnąć przetarg, teraz trzeba zabezpieczyć w miejskim budżecie dodatkowe środki na realizację tej inwestycji.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024