Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przedłużenie Korfantego do Bugajskiej. Kiedy powstanie ważny 2-kilometrowy odcinek drogi?

Facebook Twitter

Budowa przedłużenie ul. Korfantego do Bugajskiej jest wreszcie bliżej realizacji. Drogowcy właśnie wybrali wykonawcę inwestycji, dzięki której zostanie stworzone nowe bezpieczne połączenie Częstochowy z Olsztynem.

Naprawa ulic w mieście Powiat częstochowski szykuje sporo remontów dróg

Koszt robót to prawie 57 mln złotych:

Maciej Hasik: To duże zadanie i kosztowne, bo tak naprawdę mówimy o budowie nowej drogi, której w tej formule i w takich parametrach, jak będzie wybudowana, nie ma, bo to jest brakująca infrastruktura. Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi łączącej ul. Korfantego z ul. Bugajską o długości blisko 2 km, od Skweru Lotników do ul. Bugajskiej, budowa pozostałego odcinka ul. Korfantego do granic miasta w Częstochowie

– mówi Maciej Hasik – rzecznik Zarządu Dróg. Parę miesięcy temu „drogowcy” szacowali że, prace powinny kosztować ok. 44 mln, czyli kilkanaście mln mniej. Inflacja i wzrost kosztów pracy oraz materiałów zrobił jednak swoje. W związku z tym, w przetargu, Miejski Zarząd Dróg ogłosił, że ma na inwestycję blisko 50 mln, czeka jeszcze na rządowe środki na ten cel.

Maciej Hasik: Zgodnie z zapowiedziami Częstochowa ma otrzymać na ten cel 30 mln zł dofinansowania z rządowego funduszu Polski Ład i dzięki temu ta inwestycja może być uruchomiona. Nie mniej brakująca kwota znaczna musiała zostać wygospodarowana w budżecie własnym miasta Częstochowy, by móc przystąpić do wyłonienia wykonawcy, a po tym, jak będziemy mieć promesę na gwarancję środków dofinansowujących z budżetu państwa, to będziemy mogli podpisać umowę i przystąpić do realizacji.

To ważna budowa, nie tylko przedłużenia ul. Korfantego ale i skomunikowania z pobliskim Olsztynem. O to połączenie drogowe pytaliśmy rzecznika w Miejskim Zarządzie Dróg:

Maciej Hasik: To tak naprawdę uzupełnienie brakującego odcinka, który jest wyrwą niepozwalającą dotąd skomunikować należycie Częstochowy z DK 46, od strony terenów inwestycyjnych, także od strony terenów hutniczych, pohutniczych oraz brakującym odcinkiem w komunikacji rowerowej i infrastrukturze rowerowej, pieszej, co jest bardzo ważnym czynnikiem turystycznym i rekreacyjnym, który Częstochowie dotąd nie przysługiwał, a dzięki tej budowie będziemy mieć uzupełnioną tę infrastrukturę także o te aspekty.

Częstochowa ma otrzymać z „Polskiego Ładu” na ten cel 30 mln zł dofinansowania.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj