Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Namawiają: idź na wybory! Kampania profrekwencyjna w Częstochowie

Facebook Twitter

Kampania profrekwencyjna w Częstochowie - miasto jest kolejnym, w którym namawiają: 15 października powinniśmy oddać swój głos!

Referendum 2023, Kampania profrekwencyjna w Częstochowie

Kampania profrekwencyjna w Częstochowie już trwa.  Miasto jest kolejnym  samorządem, który przekonuje mieszkańców: 15 października powinniśmy oddać swój głos. Podkreślają to włodarze miasta i zachęcają do aktywności na rzecz zwiększenia liczby głosujących w wyborach parlamentarnych. Mówi o tym między innymi Tomasz Jamroziński z biura prasowego Urzędu Miasta.

Tomasz Jamroziński: Częstochowa w ślad za Związkiem Miast Polskich przyłączyła się do kampanii „Nie śpij, bo cię przegłosują” To akcja, którą rozpoczął Gdańsk na rzecz zwiększenia frekwencji wyborczej. Jak przekonują organizatorzy kampanii wybory to wielkie święto demokracji, nie możemy przesłać tego momentu, bo wybory to czas decyzji o kształcie państwa od wartości po gospodarowanie pieniędzmi, przypominają, że jak prześpimy, to inni wybiorą za nas. Każdy głos się liczy, bo wynik to suma indywidualnych wyborów.

Kampania profrekwencyjna w Częstochowie w myśl hasła z pierwszych wolnych wyborów 1989 roku

Założenia i szczegóły znaleźć można na stronie poświęconej kampanii. Wystarczy jednak zwykła aktywność na co dzień w spotkaniach z ludźmi czy w mediach społecznościowych…

Tomasz Jamroziński: Hasło „Nie śpij, bo cię przegłosują” z wyborów, które 4 czerwca 1989 roku zmieniły bieg historii Polski, nie straciły na aktualności. Organizatorzy przypominają, że frekwencji w pełni wolnych, demokratycznych wyborach parlamentarnych nie udało nam się w Polsce pobić od ponad stu lat. W 1919 roku wyniosła ona ponad 70 procent.

Kampania profrekwencyjna w Częstochowie. Wcześniej był Gdańsk

W kolejnych latach było tylko gorzej, w ostatnich latach ledwo udawało się pokonać barierę 60% głosujących. Tak było w poprzednich wyborach do Parlamentu w 2019 roku. Po 1989 roku ciężki o wysoką frekwencję w krajowych wyborach.

Tomasz Jamroziński: W 1989 roku głosowało niewiele ponad 62 % obywateli. Do kampanii frekwencyjny może dołączyć się każdy, m.in. poprzez stosowanie w mediach społecznościowych hasztagów „Nie śpi, bo ci przegłosują”, „Nie śpij”. Oraz poprzez wsparcie frekwencji w prywatnych rozmowach czy podczas publicznych spotkań. Więcej informacji można znaleźć na stronie.

Zachęcał Tomasz Jamroziński z Urzędu Miasta Częstochowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj