Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Chcesz zostać harcerzem? Hufiec ZHP w Częstochowie właśnie prowadzi nabór

Facebook Twitter

Hufiec ZHP w Częstochowie zaprasza chętnych do wstąpienia w szeregi harcerzy. Kto może się przyłączyć do drużyn i gromad?

Hufiec ZHP w Częstochowie

Mamy początek roku harcerskiego, Hufiec ZHP w Częstochowie wraca do aktywności w szkołach. To bardzo aktywny czas, bo wrzesień jest dobrym miesiącem aby rozpocząć swoją harcerską przygodę. W pierwszych tygodniach września niemal wszystkie jednostki prowadzą nabór nowych osób w swoje szeregi. – Zapraszamy chętnych – mówi harcmistrz Przemysław Kowalski, zastępca komendantki Hufca ZHP w Częstochowie.

Przemysław Kowalski: Przeprowadzamy akcję naborową. Jest to taki czas, w którym nowe osoby mogą dołączyć do gromad zuchowych, drużyn harcerskich. Jest również formularz naborowy „Zostań harcerzem”. Po uzupełnieniu tego formularza staramy się skontaktować z jakąś jednostką, która działa w pobliżu wskazanego miejsca, łączymy tutaj już z konkretnymi jednostkami. To jest taki najprostszy sposób jak można zapisać swoje dziecko do harcerstwa.

Hufiec ZHP w Częstochowie zaprasza na inaugurację sezonu 23 września

Oficjalne rozpoczęcie nowego sezonu i otwarcie roku harcerskiego szykowane jest na 23 września. Przy tej okazji nasz hufiec zyska nową stanicę…

Przemysław Kowalski: Harcerski start odbędzie się w sobotę 23 września. Rozpoczęcie nad zalewem w Blachowni i tam przez panią burmistrz Blachowni zostanie nam przekazana nowa Stanica Wodna. Od wielu, wielu lat ta stanica znajdowała się nad tym zalewem. Teraz po rewitalizacji tego terenu została ona przeniesiona na drugą stronę tego zalewu. Także serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego miejsca. Potem harcerki i harcerze udadzą się na tradycyjny rajd, który zakończą na naszej bazie w ośrodku Pająk w Konopiskach.

Harcerzem może być niemal każdy. Przyłącz się

Warto przyjść, porozmawiać z naszymi harcerzami. Być może kolejne osoby będą zainteresowanie wstąpieniem w szeregi ZHP. Uczniów zachęcają też doświadczeni przedstawiciele kadry instruktorskiej. Wysłannicy naszego hufca pojawiają się we wrześniu w szkołach…

Przemysław Kowalski: Naszą ofertę kierujemy do dzieci i młodzieży, tak naprawdę od szóstego roku życia i tutaj górnej granicy nie ma. Zwyczajowo jest to ten wiek nastoletni, ale jeżeli ktoś w późniejszym wieku również czuje chęć, czuje potrzebę wspierania, działania w Związku Harcerstwa Polskiego w Hufcu Częstochowa, to serdecznie zapraszamy. Harcerze będą zapraszali czy to do gromad, czy to do drużyn. Można też to uczynić przez naszą stronę internetową.

Czytaj więcej: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023