Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nagrody prezydenta miasta dla uczniów z najlepszymi wynikami znów czekają

Facebook Twitter

Czekają miejskie nagrody dla uczniów, którzy wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami w nauce. O laury prezydenta Częstochowy mogą ubiegać się też osoby, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i które mają już osiągnięcia w konkursach.

fot. czestochowa.pl

Nagroda jest formą pomocy materialnej, a wnioski w tej sprawie będą przyjmowane od najbliższego poniedziałku (25.04) do 6 maja:

Tak jak w poprzednim roku nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach. I kategoria to uczennice i uczniowie szkół podstawowych od poziomu 4. klasy do klasy 8 i szkół ponadpodstawowych, z wyłączeniem szkół artystycznych, branżowych I i II stopnia oraz szkół technicznych. II kategoria to są uczniowie i uczennice szkół technicznych i branżowych. Wszelkie szczegóły znajdują się na stronie miasta.

Jak informuje Marcin Breczko z biura prasowego Urzędu Miasta, na nagrody szansę mają uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce:

Różny jest poziom wymagań w obu tych kategoriach przede wszystkim jeśli chodzi o średnią ocen. Warunkiem rozpatrywania zgłoszeń w obu kategoriach jest także wymóg legitymowania się przez kandydatkę bądź kandydata do nagrody tytułem finalisty lub laureata przedmiotowych konkursów na poziomie przynajmniej wojewódzkim.

Przez dwa tygodnie magistrat będzie zbierał kandydatury, a kiedy poznamy najlepszych z najlepszych?

Lista laureatów nagród w obu kategoriach będzie podana do publicznej wiadomości w ostatniej dekadzie maja, natomiast wręczenie nagród przewidujemy na sam koniec maja lub początek czerwca

– dodaje przedstawiciel miejskiego urzędu – Marcin Breczko.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj