Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ruszył miejski program sterylizacji psów i kotów. Do kiedy można składać wnioski?

Facebook Twitter

W środę 7 lutego ruszyła tegoroczna edycja programu bezpłatnej sterylizacja zwierząt-psów i kotów-zarówno żyjących wolno, jak i posiadających właścicieli.

Częstochowa Dla Zwierząt program sterylizacji psów i kotów
Fot. Pixabay

Program sterylizacji psów i kotów

Wnioski w sprawie zwierząt właścicielskich można składać do 30 września, a te dotyczące wolnożyjących czworonogów do 15 października, pod warunkiem, że do tych dat nie zostaną wyczerpane przeznaczone środki na ich realizację w ramach programu:

Marcin Breczko: Warunkiem skorzystania z programu jest wypełnienie i dostarczenie bądź wysłanie zgłoszenia do Urzędu Miasta. Wnioski będą dostępne online na stronie internetowej miasta, a także stacjonarnie, jeżeli ktoś sobie życzy w formie papierowej na parterze budynku Urzędu Miasta przy ulicy Śląskiej 11/13. W przypadku piesków pamiętajmy, że oprócz wniosku czy też zgłoszenia, dodatkowo wymagana jest kserokopia dokumentu, który potwierdza szczepienie psa przeciw wściekliźnie.

Gdzie szukać więcej informacji na temat programu i zasad jego skorzystania?

Marcin Breczko: W tym roku na zabiegi dotyczące kotów wolno żyjących mamy do wydania 96 tysięcy złotych, natomiast na zabiegi dla zwierząt mających właścicieli 102,5 tysiąca złotych. Dodatkowe informacje na temat programu można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta. Można też zajrzeć na stronę czestochowa.pl do zakładki Miasto, Środowisko i program sterylizacji i kastracji.

– mówił Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Miejski program sterylizacji psów i kotów

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj