Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nauczą się o odnawialnych źródłach energii – nowinka dla przyszłych elektryków z ZSME

Facebook Twitter

W Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Pułaskiego młodzież pozna lepiej odnawialne źródła energii. Nowy ekologiczny projekt związany z edukacją pokaże im korzyści płynące z energii wiatrowej.

fot. Pixabay

Celem zajęć dla częstochowskich uczniów jest większa świadomość, ale i szansa przyszłej kariery w eko-branży:

Przede wszystkim możliwość zaznajomienia się z nowymi technologiami. To są zagadnienia, które w cyklu edukacyjnym po kolei omawiamy. Kształcąc techników-elektryków i elektryków cały czas zmierzamy do poszerzenia kontaktów w branży, w celu pokazania uczniom rozwoju tej branży energetycznej. W tej chwili odnawialne źródła energii elektrycznej są wszechobecne. Wszędzie na ten temat się mówi.

Przybliżanie tych zagadnień będzie możliwe dzięki współpracy placówki z ul. Targowej z Przemysłową Akademią Rozwoju

– mówi dyrektor szkoły Tomasz Dobosz. Projekt edukacyjny nt. OZE będzie realizowany w klasach o profilu technik-elektryk. Program wybiega w przyszłość, dla uczniów to szansa odnalezienia się na rynku pracy:

Edukacja na temat kariery w odnawialnych źródłach energii powinna zaczynać się od najmłodszych lat, optymalnie w szkole podstawowej takie projekty już realizujemy. Zdecydowanie ta świadomość rośnie z roku na rok. Tutaj mogę poprzeć się raportami Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Wyniki są jasne – ponad 80% respondentów popiera morską energetykę wiatrową

– mówi Aleksandra Jampolska, przedstawicielka firmy z którą częstochowska szkoła właśnie nawiązała współpracę. Jak dodaje:

Coraz więcej młodych ludzi zauważa, że ekologiczne pozyskiwanie energii jest bardziej perspektywiczne i tańsze, stąd powstające, nowe projekty.

Widzi jej zalety zarówno dla środowiska, jak i dla zabezpieczenia dostaw do naszych domostw, dla przemysłu. Zapotrzebowanie na energię w skali światowej stale rośnie i im więcej źródeł pozyskamy z zielonych źródeł energii, tym lepiej.

Samej wody, energii elektrycznej nie będziemy produkowali zbyt dużo, natomiast bardzo duże możliwości właśnie daje zarówno fotowoltaika, jak i wykorzystanie wiatru

– dodają Aleksandra Jampolska oraz dyrektor szkoły z Targowej – Tomasz Dobosz. Nowy ekologiczny projekt dla częstochowskich uczniów, rusza od nowego roku szkolnego.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024