Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na wakacje dalekim lotem z Pyrzowic. Będą nowości w siatce połączeń i wakacyjne kierunki sezonowe

Facebook Twitter

Cztery nowe trasy uruchomiane z Pyrzowic być może uatrakcyjnią nam zbliżające się wakacje. Rozbudowa sieci połączeń przed sezonem to druga edycja projektu „Lot na wakacje" narodowego przewoźnika.

fot. materiał prasowy

Nowe trasy to propozycja dla osób planujących wypoczynek w Grecji i Hiszpanii.

To jest Barcelony oraz 3 kierunków do Grecji, tj.  Aktion, Samos i Kalamaty. W ten sposób linia powiększyła swoją letnią ofertę lotów regularnych z Katowice Airport do 12 kierunków. Wcześniej zapowiedziała uruchomienie takich połączeń jak: Ateny, Burgas, Korfu, Majorka, Olbia, Rodos, Saloniki i Warna. Wszystkie trasy zaplanowano jako sezonowe. Warto podkreślić, że w pierwszej, zeszłorocznej edycji projektu na 11 kierunkach LOT przewiózł z i do Katowice Airport prawie 22 tys. podróżnych.

Jak informuje rzecznik Katowice Airport – Piotr Adamczyk, regularne kursy na letnich trasach wystartują 18 czerwca i będą obsługiwane do początku października. Lot w naszym regionie uruchomił też dalekie przeloty, planuje ponadto kolejne kierunki, mimo wciąż stosunkowo niedużej liczby pasażerów:

Oferta narodowego przewoźnika została bardzo dobrze przyjęta i pomimo pandemii koronawirusa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Narodowy przewoźnik jest także wyraźnie obecny w pyrzowickim segmencie czarterów. Na przełomie lutego i marca zdecydował się na zbazowanie w Pyrzowicach Boeinga 787 Dreamliner, który na zlecenie biur podróży obsługuje dalekodystansowe połączenia czarterowe do Dominikany i Meksyku, a od sezonu zima 2021/2022 będzie latał także bezpośrednio z Pyrzowic na Malediwy.

O planowaniu wakacji i lotniczych kierunkach, które będą kusić turystów mówił Piotr Adamczyk, rzecznik pyrzowickiego lotniska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021