Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

106 kierunków do 30 państw z Katowice Airport! Nowości w letnim rozkładzie lotów

Facebook Twitter

Katowice Airport ogłosiło rozkład lotów na sezon letni, z pięcioma nowymi trasami w ofercie. Linia lotnicza Ryanair planuje uruchomić loty do Zadaru, Alicante, Malty, Bari i Rzymu-Fiumicino od kwietnia 2024 roku.

Katowice Airport Lotnisko w Pyrzowicach Katowice Airport

Podróżni będą mieli do dyspozycji aż 106 kierunków do 86 lotnisk w 30 krajach, dzięki czemu będą mogli cieszyć się bogatą ofertą połączeń zarówno regularnych, jak i czarterowych.

Katowice Airport. Wśród tras obsługiwanych w sezonie letnim jest pięć nowości

Linia lotnicza Ryanair w kwietniu 2024 r. uruchomi loty rozkładowe łączące podkatowickie lotnisko z chorwackim Zadarem, Alicante w Hiszpanii, Maltą oraz włoskimi – Bari i Rzymem-Fiumicino.

W letnim rozkładzie lotów przewoźnicy Wizz Air, Ryanair, LOT oraz Air Dolomiti zapewnią podróżnym 48 kierunków do 42 lotnisk w 21 państwach. Najwięcej tras będzie dostępnych do Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Grecji i Niemiec.

Touroperatorzy zapowiadają, że podczas sezonu „Lato 2024” z Katowice Airport będzie można polecieć na wakacje na 58 kierunkach do 19 państw, z największą liczbą połączeń do Grecji, Hiszpanii, Egiptu, Turcji i Włoch.

Prognozy wskazują na rekordową liczbę pasażerów korzystających z Katowice Airport w sezonie letnim – spodziewa się obsłużyć ponad 4,5 mln podróżnych od kwietnia do października, a w całym 2024 roku liczba ta ma przekroczyć 6 mln osób.

Katowice Airport, będące jednym z największych lotnisk regionalnych w Polsce, odnotowuje wzrost popularności

W 2023 roku skorzystało z niego 5,6 mln pasażerów, a prognozy na 2024 rok zakładają obsłużenie ponad 6 mln podróżnych, co będzie najlepszym wynikiem w historii tego lotniska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj