Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MZD zmienia organizacje ruchu na skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiego i ul. Focha. Wszystko po to, żeby było bezpieczniej

Facebook Twitter

Na skrzyżowaniu Nowowiejskiego i Focha będzie bezpieczniej. Drogowcy zmieniają organizację ruchu na tym newralgicznym skrzyżowaniu w Śródmieściu. Korekty będą wdrożone zgodne z wytycznymi Biura Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta Częstochowy. Na czym konkretnie polegają zmiany?

O to zapytaliśmy rzecznika MZD:

Maciej Hasik: Zmiany w organizacji ruchu na krzyżówce Nowowiejskiego – Focha polegać będą na: likwidacji jednego pasa ruchu do jazdy na wprost w ulicy Nowowiejskiego przy jednoczesnym odgięciu toru jazdy kierującego jadącego na wprost, mające na celu wymuszenie zmniejszenia prędkości. Ruch odbywać się będzie z dwóch pasów ruchu przedzielonych azylem dla pieszych. Wprowadzona zmiana znacząca powinna poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. Jednocześnie zaznaczamy, że z uwagi na rozporządzenie Ministra Infrastruktury nie można zastosować w obrębie rzeczonego skrzyżowania progu zwalniającego, z uwagi na obowiązek zachowania minimalnej odległości – minimum 25 metrów od konstrukcji nośnej, do której według nowych interpretacji przepisów zalicza się także budynki mieszkalne.

Jak dodaje Maciej Hasik rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg:

Liczba pasów do jazdy na wprost pozostaje bez zmian, jeden z nich będzie jednak służył też jednocześnie do skrętu w prawo. Nie będzie to jednak generowało żadnych korków, a poprawi sytuację pieszych dzięki azylowi.

Zanim jednak nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać drogowcy muszą od nowa oznaczyć skrzyżowanie Nowowiejskiego i Focha z tego powodu możliwe są w tym rejonie utrudnienia.

Prace rozpoczęły się w poniedziałek (25.07), potrwają do dzisiaj (26.07).

Jedźcie ostrożnie!

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024