Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MZD Częstochowa: Ułatwienia drogowe na południu miasta już na początku września!

Facebook Twitter

Powinno być nieco łatwiej z przejazdem przez miasto. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego dla kierowców i rodziców dowożących dzieci do szkoły, MZD zapowiada ułatwienia w sąsiedztwie al. Wojska Polskiego.

dk91

Część z prac pozwala na zmiany w organizacji ruchu.

Maciej Hasik: Kilka pozytywnych zmian za sprawą korekt tymczasowych organizacji ruchu. Najważniejsza z nich – szczególnie dla południowej części miasta – jest udrożnienie pod obiektem mostowym na osi ulicy Bór – Bardowskiego, co ma nastąpić 4 wrzęśnia. Później, od środy 6 września nastąpi także powrót do pierwotnej organizacji ruchu w ulicy Rakowskiej w obrębie objętego pracami obiektu mostowego. Tramwaj linii nr 3 wróci na stałe trasy od piątku 1 września.

 

Widać efekty robót w ostatnich miesiącach, ponieważ DK91 na miejskim odcinku jest wyłączona z ruchu, prace można prowadzić z większą mocą na wielu odcinkach – informuje rzecznik Maciej Hasik. Kierowcy na pewno przyklasną zmianom w ul. Rakowskiej. Tu w połowie tygodnia wreszcie nastąpi likwidacja ruchu wahadłowego. Tramwajem linii nr 3 kibice będą mogli dojeżdżać już bezpośrednio do stadionu Rakowa.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023