Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MPK w Częstochowie: „16” wraca na drogi, ale zaplanowano dla niej nową trasę

Facebook Twitter

Jeszcze przed wyborami częstochowski magistrat przygotował dla mieszkańców kolejny prezent. 6 kwietnia zostanie uruchomiona w Częstochowie nowa linia komunikacji miejskiej, która będzie kursować w relacji Sucharskiego – Bialska. Będzie ją obsługiwało częstochowskie MPK. 

MPK w Częstochowie Utrudnienia dla pasażerów podmiejskiej linii nr 68
fot. facebook.com/mpkczestochowa

MPK w Częstochowie: Nowa linia będzie kursować pod szyldem „16”

Trasa w obu kierunkach będzie przebiegała ulicami: Sejmową, Ludową, Narcyzową, Pileckiego, Michałowskiego, aleją Wyzwolenia, aleją Armii Krajowej, Dekabrystów, Okulickiego, Nowobialską, Wrocławską, św. Pawła, Odrodzenia, Rybacką i Zakopiańską. Przez większość dnia, od poniedziałku do soboty, autobusy linii 16 będą pojawiały się na przystankach co pół godziny, a wieczorami w dni robocze i soboty, jak również w sobotnie poranki i większość dnia w niedzielę, częstotliwość wyniesie 45 minut, a w niedziele rano – 80 minut. Linie będą obsługiwać minibusy. Jak tłumaczy magistrat, taki tabor znacznie łatwiej pokona wąskie osiedlowe uliczki. Co ważne, busy będą przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Sieć częstochowskiej komunikacji z dnia na dzień zyska 6,5 km nowych odcinków tras oraz 22 nowe przystanki. To największa tego typu jednorazowa zmiana od 1977 roku, gdy miasto zwiększyło swój obszar administracyjny.

Autobusy MPK powracają na ulicę Sejmową po blisko 21 latach przerwy, odkąd latem 2003 roku z komunikacji miejskiej zrezygnowała gmina Kłobuck. Z kolei na ulicach: Narcyzowej, Wrocławskiej, św. Pawła, Odrodzenia, Rybackiej i Zakopiańskiej będzie to absolutny debiut publicznego transportu zbiorowego.

Linia nr 16 zapewni bezpośrednie skomunikowanie z liniami tramwajowymi nr 1, 2 i 3 oraz autobusowymi nr 10, 13, 15, 22, 24, 25, 28, 29 i 32. Szczególnie korzystne będą przesiadki „drzwi w drzwi” z tramwajami wzdłuż alei Armii Krajowej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj