Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Może ktoś ma filmik z wypadku szybowca? To może być cenny dowód w sprawie

Facebook Twitter

Trwa wyjaśnianie wypadku szybowca, w którym śmierć poniosły dwie osoby. Poszukiwane jest nagranie zdarzenia do którego doszło jesienią w Rudnikach. Być może ktoś przez przypadek uchwycił przelot, bądź sfilmował moment rozbicia się maszyny. Może to być cenny dowód.

fot.czestochowa.policja.gov.pl

W wyniku szybowcowego wypadku zginęli 57-letni instruktor i jego 17-letni uczeń. Do tego tragicznego zdarzenia doszło 23 października 2022 roku około południa w pobliżu lotniska Rudniki koło Częstochowy. Szybowiec spadł na zalesiony teren w pobliżu lądowiska.

Poszukiwane jest nagranie całego lub części zdarzenia, jeżeli jego jakość pozwoli wyjaśnić przyczyny i przebieg tragedii, być może uda się wykorzystać je w trakcie śledztwa. Może być to nagranie ze smartfona, kamerki czy nawet samochodowego wideorejestratora. Być może ktoś z okolicznych mieszkańców jest w posiadaniu zapisu z kamery znajdującej się na terenie posesji bądź firmy w pobliżu miejsca zdarzenia. Dla posiadacza nagrania przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024