Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Modlitwa o pokój – piątkowy wieczór z muzyką ukraińską w kościele ewangelickim

Facebook Twitter

W naszym mieście modlitwa o pokój. Wyjątkowe spotkanie refleksyjno-muzyczne poleca wszystkim Kościół Ewangelicko-Augsburski w Częstochowie. Nie zabraknie patriotycznych, ukraińskich pieśni, a na miejscu zostanie zainicjowana też pomoc rzeczowa dla osób potrzebujących.

Nie możemy być obojętni na los człowieka. Chcemy w takiej formie nieco innej, nie liturgicznej, a w formie muzyczno-kontemplacyjnej przeżyć modlitwę o pokój. Odbędzie się w piątek 4 marca o 17:30, w kościele ewangelickim przy ul. Śląskiej 20. Koncertować będzie młodzież, nauczyciele Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie oraz – mam nadzieję, że grupa osób śpiewających ukraińskie pieśni. Te pieśni, którymi pocieszają się, którymi wzmacniają ducha – ducha wiary, ale także odwagi – Ukraińcy u siebie w domu

– mówi ks. mł. bryg. Adam Glajcar, kapelan krajowy strażaków. Jak przekonują organizatorzy wieczór z muzyką ma mieć uniwersalny wymiar, a zaproszeni są mieszkańcy wszelkich wyznań:

Bardzo zapraszam i chciałbym, by nasza świątynia pękała w szwach. Jednocześnie będziemy chcieć zorganizować zbiórkę na rzecz Ukraińców. Rozpoczniemy także zbiórkę artykułów medycznych, higieny osobistej na rzecz Ukrainy. Bez wyjątków będą z nami duchowni różnych wyznań. O to chodzi – nic nie jest piękniejszego niż pokój.

Wydarzenie w kościele przy Śląskiej 20 polecał proboszcz parafii ewangelickiej ks. Adam Glajcar.

 

Zobacz także:

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj