Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Młodzi żużlowcy z Rędzin z sukcesami na torze, a kapitan z szansą występów na dużych torach

Facebook Twitter

Klub UKS Speedway Rędziny może pochwalić się w tym sezonie sporymi sukcesami. Młodzi żużlowcy zostali srebrnymi medalistami Drużynowych Mistrzostw Polski w mini żużlu.

W 2021 roku kapitan drużyny Wiktor Andryszczak zdobył ponadto srebrny medal podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. O sukcesy w minionym sezonie pytamy młodego sportowca:

Na to pracowałem ponad 4 lata. W tym finale tor był wymagający, ponieważ kilka dni wcześniej były bardzo mocne opady i nie dało się doprowadzić toru do idealnego stanu. W drużynie pierwszy raz stanęliśmy na podium w 2019 roku – był to brąz, w 2020 – poprawiliśmy i stanęliśmy na drugim stopniu podium, i w tym roku również udało się utrzymać srebro.

Tym samym Wiktor Andryszczak z UKS-u Speedway Rędziny został multimedalistą mistrzostw Polski w mini żużlu. Młody adept pokazał charakter w drodze do sportowego celu, wspomina obserwujący jego karierę prezes klubu Sławomir Misiewicz:

Uważam, że jego siłą jest to, że potrafił się pozbierać i w kolejnych pokazać swój kunszt, i powalczyć o udział w biegach półfinałowych, i awansować do wielkiego finału. Pokazał w tych zawodach właściwie cały swój przekrój. Nie jest łatwe się pozbierać w momencie, kiedy odjeżdżają nam wyścigi, odjeżdżają nam zawody. Znam kilku takich zawodników, którzy sobie radzą z tym stresem, a w tym wieku widziałem wielokrotnie łzy u dzieci.

Ten sukces, to lata wyrzeczeń i ciężkiej pracy, mówią wszyscy zaangażowani w przygotowanie młodego żużlowca. Najważniejsze wieści są takie, że sukcesy sportowe klubu UKS Speedway Rędziny spowodowały, iż po Wiktora zgłosiła się kadra Polski:

Zostałem powołany na zawody rangi Mistrzostw Europy. Niestety nie poszło mi tak, jak sobie założyłem. Bardzo duże doświadczenie. Spotkałem się z zawodnikami praktycznie z całej Europy i fajnie było razem się pościgać. Może jeszcze się uda pokręcić kilka kółek na większym motorze na dużym torze

– dodaje Wiktor Andryszczak, który nie rozstaje się z żużlem i chce kontynuować karierę już na większych motocyklach. Obiecujemy kibicować również na wszystkich dorosłych torach żużlowych w kraju.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022