Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mirów, Parkitka, Północ i jeszcze inne dzielnice, czyli lokalne drogi do poprawki

Facebook Twitter

Kilka przetargów i przygotowań odnośnie dróg lokalnych, zapowiada MZD w Częstochowie. To prace które mają doczekać się realizacji w tegorocznym sezonie budowlanym.

lokalne drogi do poprawki

Lokalne drogi do poprawki

Lokalny ruch powinien poprawić się niemal w każdej z dzielnic:

Maciej Hasik: Realizowane są bądź trwają przygotowania do realizacji licznych inwestycji na drogach lokalnych. Jedną z nich jest przebudowa ulicy Sportowej na odcinku od Rutkiewicz do alei 11 Listopada, której realizacja rozpoczęła się już na dobre. Plac budowy został przekazany też na ulicy Ostrowskiej, która zostanie przebudowana od ulicy Chochołowskiej do ulicy Pieninskiej. Przebudowywany jest chodnik w ciągu ulicy Zamenhofa, a remontowi poddany został przejazd rowerowy w obrębie ulicy Wilsona.

Nowe przedsięwzięcia drogowe są też dla mieszkańców Mirowa, Północy czy Parkitki, mówi Maciej Hasik – rzecznik w Miejskim Zarządzie Dróg w Częstochowie:

Maciej Hasik: Podpisano umowę na przebudowę skrzyżowania ulic Turystycznej z ulicą Rozdolną, a na ukończeniu są postępowania przetargowe, które pozwolą wyłonić wykonawców przebudowy ulicy Bialskiej od ulicy Kieleckiej i Mazowieckiej oraz przebudowy dużego skrzyżowania z dwoma rondami przy Fieldorfa Nila z Aleją Wyzwolenia za pętlą tramwajową. W przygotowaniu ponadto jest szereg kolejnych projektów, które zostaną poddane procedurze zamówień publicznych w kolejnych tygodniach.

Praktycznie każda z dzielnic zostanie objęta lokalnymi inwestycjami drogowymi, zapowiadają częstochowscy drogowcy. Wiosenna pogoda powinna pozwolić na te inwestycje, ważne dla mieszkańców poszczególnych dzielnic.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024