Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mikrusi, mini żacy, żacy oraz młodzicy w akcji, czyli Mistrzostwa Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby, 21 V

Facebook Twitter

Rugbyści na dobre rozpoczęli sezon, częstochowski klub RCC po turnieju seniorów teraz zachęca do kibicowania małym zawodnikom. Już 21 maja sportowy turniej i Mistrzostwa Śląska w tej dyscyplinie, które polecamy.

Fot. facebook.com/rcczestochowa

Mistrzostwa Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby

W niedzielę 21 maja turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży na stadionie przy ul. Dąbrowskiego:

Katarzyna Sterna: Na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Dąbrowskiego turniej zagrają nasze najmłodsze grupy. Na boisku zobaczymy i chłopców, i dziewczynki, ponieważ w niektórych grupach wiekowych i chłopcy, i dziewczyny mogą grać w tych samych drużynach, w tych samych meczach. Dlatego zobaczymy już dzieciaki od 6 roku życia. Minimalnie uproszczone są te zasady gry, mniejsze boisko. Troszeczkę jest to takie bardziej, żeby te dzieciaki miały dużo więcej zabawy z tej gry, a przy okazji wprowadzenie już do tego dorosłego sportu.

– poleca prezes Rugby Clubu Częstochowa – Katarzyna Sterna. Zagrają mikrusi, mini żacy, żacy oraz młodzicy. To ma być przede wszystkim udana sportowa zabawa:

Katarzyna Sterna: Stawiamy tę rywalizację tak naprawdę na pierwszym miejscu, może troszeczkę na drugim, bo tak naprawdę radość tych dzieciaków z tego, że mogą rywalizować ze swoimi kolegami z innych miast, myślę, że jest na pierwszym miejscu, bo to jest taki motor chęci rywalizacji w tych wyższych kategoriach wiekowych.

Michał Krzypkowski: Każdy zawodnik, zwłaszcza dziecko, może się odnaleźć, ponieważ dzieci mają to do siebie, że będą jeszcze dojrzewały. Fizyczność nie jest problemem w rugby, większą jest głowa, czyli przełamanie się mentalnym kontaktem, a reszta to jest możliwość wytrenowania i z czasem odpowiednie warunki i umiejętności nabywamy.

Zapraszają do kibicowania Katarzyna Sterna i Michał Krzypkowski z częstochowskiego RCC.

Fot. facebook.com/rcczestochowa

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj