Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miganie światłami jako sygnał ostrzeżenia dla kierowców przed policją, to wykroczenie

Facebook Twitter

przypominają mundurowi z regionu. Przekonał się o tym niedawno kierowca, który w Białej przed kontrolą drogową ostrzegał innych, w tym również policyjny patrol z Kłobucka. Mężczyzna zapłacił mandat i został ukarany punktami karnymi.

Jak takie zachowanie oceniają nasi kierowcy?

Policja argumentuje, że jeżeli jedziemy prawidłowo i nie złamaliśmy prawa, nie powinniśmy się obawiać spotkania z policją. Ponadto nie wiemy kogo ostrzegamy znakami świetlnymi przed policjantami i czy rzeczywiście warto to robić?

Z sierż. Arielem Dąbrowskim z częstochowskiej drogówki oraz rzecznik miejskiej komendy asp. Martą Ladowską rozmawiał Mariusz Osyra. Z kolei jak dodają kierowcy: miganie światłami nie jest potrzebne, bo przed kontrolami na drodze czy nieoznakowanymi radiowozami ostrzegają np. nowoczesne aplikacje na smartfony. Policja przypomina że zgodnie z kodeksem drogowym jest to „używanie świateł w samochodzie niezgodnie z przeznaczeniem”.

Zdania na temat „używania świateł niezgodnie z przeznaczeniem” są podzielone. A co z włączaniem awaryjnych aby podziękować innym kierowcom? Taki kulturalny zwyczaj jest traktowany podobnie jak miganie reflektorami?

Mariusz Osyra rozmawiał z Martą Ladowską, rzecznik częstochowskiej policji i sierż. Arielem Dąbrowskim z drogówki oraz przepytywał częstochowskich kierowców. Jeżeli następnym razem będziecie chcieli „migać” światłami, warto najpierw zastanowić się nad tym dwa razy…

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024