StartWiadomość dnia Wiadomości

Kiedrzyn sprzeciwia się rozbudowie „korytarza północnego” [list otwarty]

Planowana trasa według najnowszego pomysłu przecina dzielnicę przez środek, częściowo przez plac kościelny miejscowej parafii. Zarząd Dróg liczy na pozytywną opinię Rady Dzielnicy, ale jak powiedzieli nam radni, takiej zgody nie będzie:

– mówili nam mieszkańcy Kiedrzyna. Mieszkańcy są gotowi protestować i blokować prace. Utworzyli w tym celu Stowarzyszenie „Ekologiczny Kiedrzyn”. Władzom zarzucają brak kompleksowej informacji i konsultacji z mieszkańcami dzielnicy.

Stowarzyszenie wystosowało już list otwarty w tej sprawie do władz miasta. Ksiądz Adam Zyzik dodaje też, że trasa zgodnie z najnowszym planem wchodzi również na teren tamtejszej parafii:

Przy projektowaniu „korytarza” zarząd dróg przygotował 4 różne warianty trasy. Jak mówił nam dyrektor Mariusz Sikora wygrała koncepcja najkorzystniejsza dla mieszkańców i usprawnienia ruchu w Kiedrzynie. Na razie zarząd dróg przygotowuje szczegółowy plan przebiegu trasy. Wiadomo, że będzie ona wytyczona w linii prostej od ronda Pileckiego do skrzyżowania Sejmowej i Ludowej.

Oto list otwarty do Krzysztofa Matyjaszczyka w sprawie „korytarza północnego”, wystosowany przez mieszkańców Kiedrzyna:

list otwarty do prezydenta miasta czestochowy

Zostaw komentarz