Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mielczarskiego do remontu? Radni złożyli już wniosek, ale potrzebne są finanse z KPO

Facebook Twitter

Częstochowa, podobnie jak inne samorządy czeka na odblokowanie funduszy z KPO. Radni miejscy złożyli już wniosek o rewitalizację ul. Mielczarskiego w Śródmieściu. Na takie zadanie potrzebne będzie zewnętrzne finansowanie.

Mielczarskiego do remontu
fot.mat.prasowe

Mielczarskiego do remontu?

Przedsiębiorcy, mieszkańcy, różne instytucje, a nawet uczniowie z LO im. Mickiewicza, Zespołu Szkół na Targowej doceniliby zmiany w tym rejonie. Ul. Mielczarskiego to odcinek, którym codziennie przejeżdża i przechodzi tysiące ludzi. Dotyczy to też przyjezdnych w Częstochowie, którzy po wyjściu z centrum przesiadkowego pokonują również tę ulicę. Rewitalizacja może być też dalszym krokiem w przywróceniu większej aktywności w obrębie Starego Miasta i kontynuacji zmian, jakie przeszła ul. Piłsudskiego.

Na Mielczarskiego gości od kilku lat też festiwal artystyczny, działa klubokawiarnia. Infrastruktura ulicy jest jednak zniszczona, a stanowi naturalne połączenie między Alejami a Galerią Jurajską, dworcem PKP a ul. Krakowską. W sąsiedztwie powstają też nowe osiedla deweloperów. Radne Ewa Lewandowska i Małgorzata Iżyńska wnioskowały już o kompleksowy remont ulicy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj