Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto znów ogłasza nabór do programu Częstochowa Dla Medyków. Czeka na chętnych do 30 września

Facebook Twitter

Ponownie rozpoczyna się nabór chętnych studiujących osób do miejskiego programu Częstochowa Dla Medyków. Chodzi w nim o zapewnienie przyszłych kadr pielęgniarsko-lekarskich dla Miejskiego Szpitala Zespolonego. Dlatego co roku miasto wraca do programu. 

miesiąc świadomości i edukacji o nadciśnieniu płucnym Zdalna operacja mechanizm regulacji poziomu żelaza Komórki pochodzące od innych członków rodziny Miejskie programy zdrowotne, szpital miejski, UJD, zdrowotne programy
fot.pixabay

Częstochowa Dla Medyków

Realizuje go w trosce o poprawę opieki medycznej w Częstochowie, czytamy na stronach Urzędu Miasta. Samorząd do uczestnictwa zaprasza studentki i studentów VI roku kierunków medycznych oraz III i V roku kierunków pielęgniarskich. To przede wszystkim program stypendialny, zapewniający dofinansowanie dla młodego personelu, który na kolejne 3 lata zwiąże się zawodowo z naszym szpitalem.

Wiadomo, że projekt potrwa co najmniej do czerwca 2025 roku, a do końca września magistrat czeka na zgłoszenia kandydatów. To osoby, które kończą proces kształcenia na uczelniach medycznych w kraju, ale też kadry pielęgniarskie, które podjęły odpowiednie kierunki studiów w Częstochowie. Takie stypendium wynosi dla nich tysiąc złotych miesięcznie, dla osób z kierunku lekarskiego 2 tys. złotych.

Dokumenty do pobrania na stronie Urzędu Miasta Częstochowy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024