Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto pozyskało fundusze na elektryczne autobusy

Facebook Twitter

Miasto pozyskało kolejne unijne środki na rozwój niskoemisyjnego transportu. To 7,5 miliona złotych dofinansowania na zakup 4 autobusów elektrycznych i dwóch mobilnych stacji ładowania. Całkowita wartość projektu to 11 mln zł. Projekt będzie realizowany w latach 2021-2022 r.

fot. czestochowa.pl

Nowe autobusy będą wyposażone zgodnie z wymaganiami dotyczącymi zapewnienia pasażerom stosownego komfortu jazdy, a także dostosowane do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Przypomnijmy, obecnie w taborze MPK jeździ testowo pierwszy z elektrycznych autobusów marki Autosan (model Sancity), których 15 ma docelowo trafić do MPK.

Projekt został wybrany do dofinansowania w ramach Poddziałania 4.5.2. – Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie – RIT Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Ogólna zakładana wartość projektu wynosi ponad 11 mln złotych, z czego wydatki kwalifikowane to 9 mln złotych, a dofinansowanie przyznane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – ponad 7,5 mln złotych.

Przypomnijmy, że obecnie w taborze MPK jeździ testowo pierwszy z elektrycznych autobusów marki Autosan (model Sancity), których 15 ma docelowo trafić do MPK. Jest to projekt wpisujący się w program Lepszej Komunikacji w Częstochowie, sprzyjający rozwojowi miejskiej elektromobilności, a zarazem będący elementem realizacji zawartego z NFOŚiGW porozumienia w celu uzyskaniu określonego efektu ekologicznego. Producent deklaruje MPK dostarczenie kolejnych sztuk nowych autobusów elektrycznych wiosną bieżącego roku. Wartość kontraktu MPK – po rozstrzygniętym przetargu – to 48 mln zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj