Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto chce przystąpić do programu „Ciepłe Mieszkanie”. Prosi też mieszkańców o deklaracje w tym temacie

Facebook Twitter

Chodzi o oczywiście o dofinansowanie przed zbliżającą się zimą. W związku z problemami, jakie powodują rosnące rachunki za ogrzewanie warto być może zdecydować się na ekonomiczne i nowoczesne ogrzewanie domostw. 

fot.pixabay.com

Wydział Ochrony Środowiska na razie zbiera informacje o zainteresowaniu tym programem, by jak najlepiej przygotować się do rozdziału środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Wstępne deklaracje mieszkańców mają pozwolić określić wielkość i zasady planowanego dofinansowania.

fot. czystepowietrze.gov.pl

„Ciepłe Mieszkanie” to program ogłoszony w celu przyspieszenia wymiany tzw. kopciuchów i poprawę efektywności energetycznej w budynkach wielorodzinnych. Możemy skorzystać, jeśli planowaliśmy i tak pozbyć się nieefektywnych czy przestarzałych pieców. Urzędnicy polecają kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł na pellet o podwyższonym standardzie, ogrzewanie elektryczne czy pompę cieplną. Można też skorzystać z podłączenia do ciepła sieciowego czy innego efektywnego źródła w budynku. Mogą być dofinansowane też montaże nowej instalacji co, czy wymiany okien i drzwi na chroniące przed utratą ciepła z mieszkania. Kwota dofinansowania zależna będzie od dochodów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023