Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Merkury doczeka się być może oczekiwanej od dawna modernizacji

Facebook Twitter

Do magistratu wpłynęły wnioski o warunki zabudowy dla tej atrakcyjnej działki w centrum miasta. Od dawna funkcjonuje tu wątpliwy estetyczne budynek dawnego domu handlowego, który już ponad dekadę temu miał doczekać się przebudowy.

Mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta:

Cztery bardzo podobne wnioski o warunki zabudowy, zostały złożone w lutym w wydziale Administracji Architektoniczno – Budowlanej Urzędu Miasta. Zostały one złożone w imieniu firmy Polimeni, wskazany jest w nich projektant, a jednocześnie pełnomocnik inwestora, reprezentujący z kolei firmę Cognor. Wnioski te dotyczą podobnych pod względem funkcjonalności kompleksów, natomiast różniących się gabarytami. Wstępne plany mówią o budowie bądź nadbudowie budynków w celu stworzenia powierzchni mieszkalnych, biurowych oraz handlowo – usługowych(…).

Na razie nie wiadomo jeszcze czy i kiedy obiekt doczeka się nowego wyglądu. Właściciel działa też w imieniu potencjalnych inwestorów, którzy mają plany aby uruchomić w Alejach swoją działalność. Trzeba spełnić jeszcze wiele wymogów…

Wnioski były póki co uzupełniane w zakresie ustalenia możliwości dostępu komunikacyjnego działki od strony alei Wolności. Słuchacze z pewnością wiedzą, że ten obiekt położony jest tak, że ten dostęp jest bardziej możliwy od alei Wolności, chociaż też nie bezproblemowy. Te wnioski, które wpłynęły będą opiniowane przez konserwatora zabytków oraz miejską pracownie Urbanistyczno – Planistyczną, która z kolei będzie sprawdzała jak te plany wpasowują się w założenia dla tego rejonu miasta.

– dodaje Włodzimierz Tutaj, rzecznik w częstochowskim magistracie. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tej części Śródmieścia jest na razie w fazie przygotowania. Potrzebna będzie jeszcze jego akceptacja przez Radę Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2021