Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Matka Boska Częstochowska na limitowanym znaczku. Trafił już do obiegu

Facebook Twitter

Wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej trafił na znaczek Poczty Polskiej. W maju wszedł do obiegu, a pocztowcy przygotowali jego wzór we współpracy z Zakonem Paulinów.

fot.BiuroPrasoweJasnejGory

Wiesław Włodek: Dla Polaków jest ważny duch, wiara, dlatego też chcemy podkreślić to, co jest dla nas ważne, by pokazywać na znaczkach to, co jest ważne dla Polaków, żeby też pokazywać młodym pokoleniom, że wiara to nie jest tylko ta w tym momencie, ona przez setki lat tworzyła się i przez cały czas trwała.

Jak mówił wiceprezes Poczty Polskiej – Wiesław Włodek, znaczek znalazł się w serii „Patroni Polski”. Misją poczty jest obok codziennych usług też promowanie historii i kultury. Instytucja honoruje znaczkami już od lat istotne wydarzenia i ważne postacie:

o. Samuel Pacholski: Jasna Góra to miejsce, gdzie te wątki się splatają – kult Matki Bożej i wątek patriotyczny, narodowy, bo jest to Sanktuarium narodowe. To miejsce, gdzie zawsze budowano tożsamość, zwłaszcza wtedy, kiedy Polska nie istniała na mapach Europy. Pielgrzymi przybywali z trzech zaborów, aby tutaj szukać pocieszenia, krzepić wiarę, że kiedyś Polska się odrodzi jako państwo

– dodaje o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry. Oprócz znaczka w limitowanym nakładzie 117 tys. egz., wydana została specjalna koperta pierwszego dnia obiegu z datownikiem. Jest na niej rycina jasnogórskiego klasztoru z XIX w.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023