Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Lufthansa ma swoją bazę w Katowicach

Facebook Twitter

W międzynarodowym porcie lotniczym w Pyrzowicach wystartowała baza Lufthansy Cargo. Od 4 stycznia niemiecki przewoźnik ma tutaj swój punkt integracji, w którym konsolidowane są ładunki z kilku lokalizacji w Polsce oraz ze Lwowa, Koszyc i Ostravy.

https://www.facebook.com/PANSA.ANSP/
https://www.facebook.com/PANSA.ANSP/

W pierwszym roku działalności bazy Lufthansy Cargo w Pyrzowicach przewoźnik chce obsłużyć do 12 tys. ton frachtu lotniczego. Ciekawostką jest to, że przesyłkę między lotniskami będą mogły obsługiwać na zlecenie linii lotniczych także ciężarówki. Z punktu widzenia przepisów samochód ciężarowy RFS traktowany jest jako przewóz lotniczy m.in każdy transport ma nadany numer rejsu.

Lufthansa Cargo to kolejny obok DHL Express, UPS, FedEx/TNT i Amazona duży operator, który prowadzi regularną działalność w terminalu cargo KTW. Dzięki uruchomieniu pojedynczego punktu integracji frachtu w modelu RFS (Road Feeder Service), możliwe będzie zwiększenie liczby oferowanych połączeń z Polski do dwóch głównych baz Lufthansy Cargo funkcjonujących na lotniskach we Frankfurcie i Wiedniu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj