Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Linia tramwajowa nr 3 skrócona do zajezdni. Zmiana potrwa do końca sierpnia

Facebook Twitter

Jeszcze do końca miesiąca linia tramwajowa nr 3 pozostanie skrócona do zajezdni. Jak przekazało MPK w tym czasie odcinek od zajezdni do pętli Stadion Raków obsługują autobusy linii zastępczej 03. Są duże problemy komunikacyjne i dla kierowców i dla pasażerów, piszą do nas słuchacze. 

Częstochowskie tramwaje
Fot. mpk.czest.pl

Zmiany w organizacji ruchu są związane z kolejnym etapem budowy nowej al. Wojska Polskiego. Konieczne okazało się wyłączenie w trakcie prac napięcia w sieci tramwajowej pod wiaduktem na ul. Rakowskiej. Powoduje to spore problemy z komunikacją w południowej części miasta, piszą do nas mieszkańcy Rakowa i Wrzosowiaka. Tak jest po obu stronach al. Wojska Polskiego.

Od stadionu ciężko przejechać Żarecką i Rakowską. W rejonie wiaduktu pod DK91, został wyznaczony ruch wahadłowy, do dyspozycji jest jeden pas i tworzą się stale korki. „Wszystko stoi, w tym autobusy, które stale się spóźniają, a nie ma jak komunikacją miejską wydostać się z tego rejonu” – sygnalizuje nasza słuchaczka. „Bohaterów Katynia, Rakowska i Jesienna to skrzyżowanie, które jest niemal stale zablokowane”. Miejmy nadzieję, że drogowcy szybko udrożnią tę część miasta.

Dajcie znać jak jeździ się po ulicach w waszej dzielnicy, wybierajcie nasz nr 34 389 89 89.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024