Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Leśna baza na rzecz dzieci i rodziców, czyli rodzinny projekt w Suliszowicach

Facebook Twitter

To ma być nowa alternatywa dla wspierania rodzin. W Suliszowicach, w gminie Żarki, powstaje leśna baza Fundacji na rzecz dzieci i rodziców "Cała wioska". Fundacja działa od 2018 roku i ma na celu m.in. zrzeszanie rodzin. Co jeszcze zyskamy dzięki wiosce?

fot. facebook.com/fundacjacalawioska

Jej utworzenie ma umożliwić poznanie innych rodziców i dzieci, wymianę doświadczeń, spędzanie ciekawie czasu i rozwijanie się w rodzicielstwie. Leśna baza będzie dla nich całorocznym miejscem spotkań, w którym nie zabraknie m.in. dobrej zabawy, nowych znajomości, ruchu na dworze i przestrzeni dla spożytkowania energii i kreatywności dzieci. Niedługo rozpocznie się też cykl leśnych warsztatów.

Obecnie działania kierowane są głównie do dzieci najmłodszych – do 6 lat i ich rodziców, ale pomysłodawcy z fundacji Cała Wioska chcą w bliskiej przyszłości przygotować ofertę również dla starszych dzieci. Pierwsza w naszym regionie przygotowana infrastruktura, w postaci całorocznego grupowego namiotu stanie dzięki dotacji ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Prace trwają, postępy można śledzić poprzez profile autorów pomysłu. Fundacja wkrótce będzie też informować o rozpoczęciu spotkań i zajęć dla rodzin.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj