Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Lekka poprawa na lokalnym rynku pracy. PUP informuje, że bezrobotnych ma mniej niż przed rokiem

Facebook Twitter

W czasach pandemii cyklicznie obserwujemy zmiany na lokalnym rynku pracy. Od wakacji sytuacja zaczęła się stopniowo poprawiać i po trudnościach przed rokiem, teraz statystyki rejestrowanych osób bezrobotnych wyglądają lepiej.

W mieście i powiecie brakuje jednak ofert pracy:

Nas, jako Powiatowy Urząd Pracy, cieszy przede wszystkim, że to bezrobocie lekko zaczęło spadać, tzn. mamy dane na koniec sierpnia 2021 roku i tych bezrobotnych zarejestrowanych w całym Urzędzie Pracy, czyli z miasta Częstochowy i powiatu częstochowskiego, mieliśmy 7 686 osób. Te dane warto odnieść do sierpnia 2020, gdzie mieliśmy pierwszą fazę pandemii, wtedy bezrobotnych zarejestrowanych było 8 005 osób. Mamy tendencję spadkową i to nas bardzo cieszy

– podsumowuje Andrzej Zaguła z Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie. W rozbiciu liczbowych danych na miasto i powiat, sytuacja też wygląda lepiej niż w tym samym okresie przed rokiem. W Częstochowie zarejestrowanych osób bez zatrudnienia jest setka mniej niż w wakacje 2020 roku.

W mieście Częstochowa na koniec sierpnia mamy 4 436 osób bezrobotnych. W analogicznym okresie 2020 roku było tych osób 4 561, w powiecie – 3 250 osób zarejestrowanych.

O lokalny rynek pracy pytaliśmy Andrzeja Zagułę z częstochowskiego pośredniaka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022