Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ławki w alejach oraz na promenadzie dezynfekowane [FOTO]

Facebook Twitter

Pogoda zachęcała do wczoraj (11.05.) do spacerów. Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie czasu poza domem. Urząd Miasta informuje o kolejnych działaniach w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom. Wszystkie ławki a także kosze znajdujące się w ciągu Alei NMP zostały poddane dezynfekcji.

Odkażono też ławki na Promenadzie im. Czesława Niemena. Taką usługę bezpłatnie wykonała firma „Ecco Logic” z Kruszyny.

Dezynfekcję zaplanowano na początek maja, w związku ze spodziewanym nasileniem ruchu spacerowiczów i rowerzystów, po złagodzeniu obostrzeń związanych ze stanem epidemii. Czwartkowa dezynfekcja ławek i koszy to kolejny element wsparcia firmy „ECCO LOGIC” w walce z koronawirusem. Zakup środka odkażającego do powtarzanych dekontaminacji oddziałów szpitalnych, karetek i taboru MPK, sfinansował Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miasta Częstochowy z puli środków przeznaczonych na walkę z kryzysem.

– jak mówi Łukasz Stacherczak z Biura Prasowego Urzędu Miasta Częstochowy: To już kolejne działania Ecco Logic. Pracownicy tej firmy, cyklicznie angażują się w odkażanie karetek pogotowia, i SOR w szpitalu przy ul. Mirowskiej. Sukcesywnie dezynfekują też inne odziały w budynkach Miejskiego Szpitala Zespolonego, zajmują się też okresowym odkażaniem autobusów i tramwajów MPK.

Zdjęcia pochodzą ze strony www.czestochowa.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj