Łatwa wygrana siatkarzy Norwida Częstochowa. Młodzież ze Spały bez szans [FOTO]

W meczu inaugurującym 23 kolejkę Tauron 1 ligi rozegranym w czwartek (23.02) Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał u siebie SMS Spała 3:0, w setach do 17, 21 i 17. MVP spotkania wybrany został atakujący zwycięskiej drużyny Mateusz Borkowski.

Norwid był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Nie mogło być inaczej – drużyna SMS Spała nie wygrała jeszcze meczu w tych rozgrywkach, ponosząc 22 porażki. Trener częstochowian Leszek Hudziak mógł potraktować ten mecz treningowo i pozwolił pograć zawodnikom, którzy z reguły zaczynają mecz na ławce rezerwowych. W pierwszej „szóstce” nie zobaczyliśmy min. kapitana Norwida Rafała Sobańskiego.

Pierwszy set rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie. Trener gości Sebastian Pawlik pierwszy czas dla swojej drużyny wziął przy stanie 13:8 dla Norwida. Przyniosło to oczekiwany efekt, bo po dobrych serwisach przyjmującego Spały Jakuba Serewisa goście zbliżyli się do naszej drużyny na 1 punkt (16:15). Końcówka seta należała jednak do siatkarzy Norwida, którzy po 22 minutach objęli prowadzenie w meczu 1:0.

Dużo bardziej wyrównany był drugi set. Wymiana „punkt za punkt” trwała do stanu 13:12, kiedy to w pole zagrywki wszedł przyjmujący Norwida Damian Kogut. Jego trudny serwis pozwolił gospodarzom wyjść na  prowadzenie 17:13. Podopieczni trenera Hudziaka nie mogli roztrwonić już tej przewagi i wygrali tego seta 25:20.

Trzeci set był już tylko formalnością, Norwid uzyskał 5-punktową przewagę 10:5 po dobrych zagrywkach Adama Szewińskiego. Nasza drużyna spokojnie powiększała przewagę i zakończyła tą partię w stosunku 25:17 i cały mecz 3:0.

Po tym spotkaniu Norwid umocnił się na pozycji lidera Tauron 1 ligi mężczyzn, z dorobkiem 56 punktów. Następny mecz nasi siatkarze rozegrają 4 marca, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z aktualnym wiceliderem MKS Będzin.