Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kucharzewska: Stabilizuje się sytuacja w śląskich szpitalach

Facebook Twitter

Stabilizuje się sytuacja w śląskich szpitalach. Ma to związek z tym, że coraz mniej nowych chorych zakażonych koronawirusem trafia do placówek medycznych. Mimo że województwo śląskie ciągle przoduje w liczbie nowych przypadków, to jednak nie brakuje wolnych miejsc w szpitalach.

fot. pixabay.com

Wiele osób korzysta ze wsparcia respiratorami, ale jak mówi Alina Kucharzewska, zastępca dyrektora biura wojewody śląskiego, coraz mniej jest skierowań POZ do badań, a to wskazuje, że pandemia słabnie.

A to wskazuje, że prawdopodobnie pandemia słabnie i mam nadzieję, że w kolejnych tygodniach ta sytuacja będzie powoli się stabilizować. Jeżeli chodzi o obłożenie łóżek covidowych w województwie śląskim, to ona się kształtuje na poziomie 70% zajętości, ale niestety nadal bardzo wysoki wskaźnik, jeżeli chodzi o zajętość łóżek respiratorowych. Nadal dużo pacjentów wymaga podpięcia do respiratora. A to jest na 83% wczoraj, nie spada właściwie poniżej 80%. Także będziemy też pilnie obserwować, jak będzie to sytuacja wyglądać. Dla nas również istotne są dane dotyczące ilości zgonów, tych jest na szczęście już mniej, niż było tydzień temu, czy też dwa tygodnie. I sytuacja na respiratorach czy łóżka respiratorowe i ze zgony tak naprawdę mówią o nam o tym, jak przebiega pandemia.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022