Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Księża motocykliści i ich Motowypominki, czyli duchowni na swoich hałasujących maszynach z okazji 1 listopada

Facebook Twitter

Na co dzień pełnią posługę w kościołach, ale łączy ich pasja do motocykli. Mowa o częstochowskim Kapłańskim Klubie Motocyklowym, który na okoliczność 1 listopada przygotowuje II Motowypominki.

Wszystko rozpocznie wspólne spotkanie podczas mszy w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli w Częstochowie 7 listopada:

W okresie uroczystości i święta zmarłych, uroczystości Wszystkich Świętych chcemy pamiętać o wszystkich, którzy jeszcze niedawno z nami byli, a pośród tych ludzi są również motocykliści. Chcemy o nich pamiętać jako zrzeszeni w klubie motocyklowym. Już kolejny raz będzie to msza święta w niedzielę, po uroczystości Wszystkich Świętych o godz. 19:00 w Kościele św. Andrzeja Boboli w Częstochowie

– zapowiada ks. Adam Zyzik z klubu motocyklowego God’s Guards. To grupa duchownych działająca zarówno lokalnie jak i w całym kraju:

Ja reprezentuję klub motocyklowy księży – chapter częstochowski, obejmuje praktycznie całą Polskę. Jako księża zrzeszeni w tym klubie, jest nas w tej chwili 12 z Diecezji Częstochowskiej, czynnie bierzemy udział w spotkaniach klubowych dla księży motocyklistów, gdzie są nie tylko zrzeszeni w klubie, ale również i księża, którzy mają taką pasję, przyjeżdżają. Celem naszego klubu motocyklowego God’s Guards jest również szerzyć wiarę wśród motocyklistów i pokazywać, że jest to pasja, która jest dla wszystkich

– mówi ks. Adam Zyzik z Kapłańskiego Klubu Motocyklowego.

Motowypominki w intencji zmarłych motocyklistów z regionu częstochowskiego – w kościele w Kiedrzynie przy ul. Ludowej, 7 listopada o godz. 19.00.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024