Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Krzysztof Niedźwiecki z inspirującymi spotkaniami w częstochowskich szkołach [FOTO]

Facebook Twitter

W lutym i marcu tego roku, częstochowska młodzież szkolna miała okazję uczestniczyć w wyjątkowych spotkaniach z Krzysztofem Niedźwieckim, znanym lokalnie muzykiem, który zabierał ich w podróż po najważniejszych, choć nie zawsze łatwych tematach życiowych.

Krzysztof Niedźwiecki
fot.czestochowa.pl

Inicjatywa, zorganizowana przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy we współpracy z Zespołem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, miała na celu otwarcie dialogu na tematy bliskie młodzieży.

„Zło dobrem zwyciężaj”

Pod hasłem „Zło dobrem zwyciężaj”, Niedźwiecki poruszał kwestie zagrożeń cyfrowego świata, hejtu, agresji, uprzedzeń, uzależnień, a także samotności i depresji, które dotykają osoby w każdym wieku. Nie zabrakło również refleksji na temat wojny, zwłaszcza w kontekście obecnych wydarzeń na Ukrainie. Muzyk, opierając się na własnych doświadczeniach, podkreślał wartość życzliwości, szacunku, przyjaźni i odpowiedzialności.

fot.czestochowa.pl

Spotkania, które odbyły się m.in. w Szkole Podstawowej nr 34, Szkole Podstawowej nr 1 oraz liceach „Sienkiewicza” i „Norwida”, wzbogacone były o muzyczne przerywniki. Utwory Stanisława Soyki, Marka Jackowskiego czy zespołu T-Love, śpiewane wspólnie z uczniami, wnosiły pozytywne przesłanie i umacniały atmosferę spotkań.

fot.czestochowa.pl

Krzysztof Niedźwiecki, znany z występów z grupami Habakuk i Bakshish oraz współpracy z takimi artystami jak Piotr Machalica czy Muniek Staszczyk, ponownie udowodnił, że muzyka może być nie tylko źródłem rozrywki, ale i ważnym narzędziem edukacyjnym oraz inspiracją do refleksji nad otaczającym nas światem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024