Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Krótkie filmy i zajęcia plastyczne w OKF dla dzieci 13 i 27 sierpnia

Facebook Twitter

Wakacyjne warsztaty plastyczne to tegoroczna propozycja Ośrodka Kultury Filmowej dla dzieci. W tym roku zajęcia zostały połączone z seansami filmów krótkometrażowych, które wyświetlano podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych „Animocje".

fot. okf.czest.pl

OKF dla dzieci

Jak mówi Iwona Kwincińska, kierownik studyjnego kina ILUZJA, zapowiada się świetna zabawa podczas filmu ale także w trakcie zajęć z instruktorami, którzy pojawią się w kinie.

Iwona Kwincińska: 13 sierpnia pokażemy film „Zupa Franzy”. To jest film 8-minutowy. Film opowiada o kosmitce, która gotuje cudowną zupę. I w nawiązaniu do tego filmu na warsztatach spróbujemy zrobić z dziećmi maszynę latającą dla tejże właśnie kosmitki. Jaka to będzie maszyna, to będzie wszystko zależało od uczestników warsztatów. Maszyna zostanie skonstruowana z kartonów.

Fot. okf.czest.pl/ Zupa Franzy (13 sierpnia)

Podobnych propozycji tego lata w OKFie jest więcej. Kolejne spotkanie 27 sierpnia, wówczas warsztaty poprzedzi seans krótkiego filmu pt. „Wilk”.

Iwona Kwincińska: Jest to opowieść o małym wilczku, który gubi się w lesie. Pomagają mu dzieci i w nawiązaniu do tego filmu w czasie warsztatów spróbujemy zrobić teatrzyk z lalkami. Taki teatrzyk cieni, który będzie opowiadał pewną historię. Wymyślenie historii będzie należało do uczestników warsztatów. Warsztaty jak zawsze przeznaczone są dla dzieci od 4 roku życia w górę. Te filmy również są przeznaczone dla takiego odbiorcy.

Fot. okf.czest.pl/ Wilk (27 sierpnia)

Szczegółów na temat warsztatów plastycznych i propozycji filmowych szukajcie na stronach OKF-u. Polecała Iwona Kwincińska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023