StartWiadomość dnia Wiadomości

Kosztem ponad 50 mln złotych z kasy miasta, rozpoczęła się budowa częstochowskiego aquaparku

Czekają na rozwój sytuacji i na obiecany park wodny za dwa lata.

W sąsiedztwie wciąż użytkowanego w wakacje letniego basenu zaczęło się przekładanie ciepłociągu, wygrodzony został plac budowy, usunięto kilka drzew. Na miejscu pojawia się ciężki sprzęt i zrobiło się głośno. Czy nadal da się tutaj odpoczywać z placem budowy za płotem? A może jednak utrudnienia okazały się kłopotliwe?

Osoby które korzystają z letniej pływalni do końca sezonu mają o wiele mniej miejsca do plażowania. Pod przyszły park wodny został wydzielony pobliski zielony teren, boiska do plażówki oraz plac zabaw. Basen na razie będzie działał dalej. W przyszłym sezonie? Jeszcze nie wiadomo.

Mówi Marcin Świtała, zastępca dyrektora MOSiR-u w Częstochowie. Dla osób korzystających z atrakcji letnich przy Dekabrystów liczy się głównie wreszcie podjęcie prac przy budowie parku wodnego. Częstochowianie czekają na niego od wielu lat. Przypomnijmy że odkryty basen też zostaje na tym terenie…

Mówili nam częstochowianie plażujący na terenie pływalni letniej przy Dekabrystów. O budowanym w mieście aquaparku będziemy jeszcze mówić. Przypomnijmy ma być gotowy do czerwca 2020 roku.

Zostaw komentarz