Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koronawirus. Sytuacja w Częstochowie wraca do normalności

Facebook Twitter

Od minionego weekendu nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem. W mieście jest już tylko kilkoro chorych. Łącznie od początku epidemii w Częstochowie pozytywny wynik testu wyszedł u 80 osób, z czego 66 już wyzdrowiało. 7 osób niestety zmarło.

fot. jarmoluk/pixabay.com
To aktualne dane częstochowskiego sanepidu. Stacja Sanitarno Epidemiologiczna codziennie o godzinie 14.00 publikuje na swojej stronie szczegółowe dane dotyczące covid-19 w Częstochowie i powiecie.
Według stanu na 26 maja na koronawirusa choruje już tylko 7 mieszkanek lub mieszkańców  Częstochowy. Od dłuższego czasu nie notuje się na szczęście nowych ognisk zakażeń. Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności Spraw Obronnych Urzędu Miasta zaopatruje obecnie w środki ochrony częstochowskie szkoły. 

Od początku epidemii do wtorku (26 maja) stwierdzono zachorowanie na koronawirusa łącznie u 80 osób mieszkających w Częstochowie. 66 już wyzdrowiało, 7 jest jeszcze chorych (w tym dwie osoby w szpitalu, 5 w izolacji domowej). Tylko 6 osób przebywa jeszcze w kwarantannie domowej, a 19 jest w nadzorze epidemiologicznym. Zmarło 7 osób.

Obecna sytuacja – jak na stan epidemii – jest więc w Częstochowie dobra i jeżeli nie będzie nowych przypadków lub stwierdzonych nowych kontaktów z zakażonymi, wkrótce w mieście nie powinno być osób chorych czy poddawanych kwarantannie. W opanowaniu sytuacji pomogło wynajęcie przez miasto od połowy kwietnia ambulansu przeprowadzającego wymazy u osób w kwarantannie domowej (na podstawie list Sanepidu pobrał on dotychczas ponad 300 próbek), a także odpowiedzialne zachowanie częstochowianek i częstochowian.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj