Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Konkurs Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej już w piątek (28.08)

Facebook Twitter

„Miss Polonia posiada ogromną dozę wdzięku. Ma jasną, polską twarz i zgrabną dziewczęcą postać. Bądźmy pewni, że wzbudzi zachwyt w Paryżu". To werdykt jury podczas pierwszych wyborów Miss Polonia odbywających w 1929 roku w Warszawie. Jednak aby móc ubiegać się o tytuł najpiękniejszej Polki, najpierw trzeba wzbudzić zachwyt podczas konkursu regionalnego.

W piątkowy (28.08) wieczór w naszym mieście odbędzie się gala finałowa, gdzie na scenie staną 23 kandydatki ubiegające o się tytuł Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej:

Gala się odbędzie, chociaż w kameralnym gronie, przy zachowaniu tych wszystkich obostrzeń, które nas dotyczą. Niemniej mamy jednak jakieś ograniczenia. Dziewcząt jest w tym roku więcej, więc różnica jest na plus, bo są 23 kandydatki. Przez kilkanaście tygodni przygotowywały się pod okiem specjalistów, stylistów, choreografów do tej prezentacji.  W tym roku będą tylko trzy albo aż trzy wyjścia konkursowe w strojach koktajlowych, w strojach sportowych i w strojach kąpielowych.

Mówi Grzegorz Nienartowicz – współorganizator konkursu. Jak dodaje – kandydatki, to nie tylko częstochowianki:

Mamy taką dosyć ciekawą reprezentację, bo rzeczywiście jest kilka dziewcząt z Częstochowy, ale też jest reprezentowany region – zwłaszcza właśnie powiat częstochowski, powiat kłobucki, także północna część naszego subregionu częstochowskiego jest w dobrej reprezentacji. To jest też chyba dowód na to, że konkurs cieszy się też coraz większą popularnością wśród mieszkańców całego regionu a nie stolicy, jaką jest Częstochowa. 

Do ogólnopolskiego finału może wejść nie tylko zwyciężczyni konkursu:

Organizatorzy ogólnopolscy mają zawsze możliwość dobrania kandydatek z wyborów regionalnych, czyli przyznają tzw. „dzikie karty”, nawet jeśli są przyznane tytuły w regionie – 3 tytuły właściwie: 1. Miss, 1. i 2. Wicemiss. Organizator ogólnopolski ma możliwość jeszcze rozdysponowania tzw. „wejściówek” – tych zielonych kart do półfinałów ogólnopolskich. Jak będzie w tym roku trudno powiedzieć, sytuacja jest dynamiczna i ona też z dnia na dzień może się rozwinąć na korzyść naszych kandydatek, żeby trafiły w jak najszerszym gronie do tych finałów ogólnopolskich. 

Wśród 30 kandydatek znalazły się Magdalena Madziarz i Roksana Nierobiś:

Szczerze mówiąc, sama nie wysłałam zgłoszenia. Zrobił to mój przyjaciel z chłopakiem za co im jestem bardzo wdzięczna.

Ja zobaczyłam, że wstawili akurat, żeby zgłaszać się na stronie i mówię – warto spróbować i przeżyć jakąś nową przygodę, mówię spróbuję.

Na kandydatki można już głosować w plebiscycie sms-owym – Miss Publiczności. Posłuchajcie też jak wyglądają przygotowania do konkursu?

Myślę, że nie ma tutaj rywalizacji. Każda z nas jest piękna i tak naprawdę zaprzyjaźniłyśmy się wszystkie.

Staramy się jak najbardziej, każda indywidualnie. Zresztą mamy choreografię, mamy rozpiski, to też musi dobrze wyjść. Myślę, że to jest główny cel, żeby naprawdę wszystko fajnie wyszło, to chodzenie – to jest podstawa. Także myślę, że każda się stara, abyśmy nie zawiodły nikogo. 

W ubiegłym roku konkurs Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej wrócił do naszego miasta po 7 latach przerwy. Tytuł najpiękniejszej z najpiękniejszych powędrował do 20 letniej wówczas Mileny Bilskiej pochodzącej z Poczesnej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj