Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Konkurs fotografii ulicznej w Częstochowie ruszył po raz trzeci. Można nadsyłać zdjęcia

Facebook Twitter

Częstochowa żyje fotografią, a przed miłośnikami tej formy sztuki kolejna gratka. Można zgłaszać już swoje zdjęcia do Międzynarodowego Konkursu Fujifilm Street Photo Awards.

fot. Shutterbug75/ Pixabay

Przedsięwzięcie jest organizowane po raz trzeci przez miasto wraz z Gaude Mater.

W tym roku pula nagród trochę nam się podniosła. Oprócz aparatu z obiektywem, jest także do wygrania plecak. W 2 i 3 nagrodzie także są rzeczowe nagrody fotograficzne, oprócz gotówki. Bardzo się cieszymy, ponieważ Fuji Film w tym roku także z nami współpracuje. Jest sponsorem aparatu i patronem naszego konkursu.

To propozycja nie tylko dla profesjonalistów, ale także amatorów. Sprawdź się jeżeli zajmujesz się fotografią uliczną. Taka wyjątkowa fotografia wygrała rok temu:

Pierwszą nagrodę w zeszłym roku zdobył Michał Krzyszkowski z Warszawy, który w sierpniu będzie miał wystawę indywidualną w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater. Jest to fotografia bardzo wrażeniowa, zdjęcie czarno-białe, kobiety przechodzącej przez ulicę, pomiędzy samochodami, pomiędzy parą, która w Warszawie wydobywała się z kanalizacji podczas awarii. Bardzo metafizyczne, klimatyczne, fajne uliczne zdjęcie. Nawet ulica jest tutaj dosłownie potraktowana – ona na zdjęciu rzeczywiście jest. Pandemia odbiła się mocno na konkursie. Były też zdjęcia związane z pandemią.

Jak mówi Adam Markowski – organizator konkursu z Wydziału Promocji Kultury i Sportu UM, na najlepszych czekają cenne nagrody, a zdjęcia konkursowe można nadsyłać długo, bo to 7 listopada:

Przypomnę, że jest pewien czas, w którym można zrobić zdjęcie przesyłane na konkurs. Przyjmujemy zdjęcia zrobione po 20 października 2020. W grudniu będziemy mieć wystawę. Mamy nadzieję, że ta wystawa będzie w tym roku otwarta w Ośrodku Promocji Kultury Gauder Mater w terminie, że pandemia nie pokrzyżuje nam planów, że będziemy mogli się spotkać na wernisażu. 

Do konkursu można zgłosić maksymalnie 5 autorskich zdjęć. O więcej informacji nt. konkursu można pytać w Wydziale Promocji Kultury i Sportu UM oraz w OPK Gaude Mater. Do udziału zachęcał Adam Markowski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024