Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejny apel o bezpłatną obwodnicę naszego miasta

Facebook Twitter

Samorządowcy z Częstochowy i regionu wysłali kolejny apel o bezpłatną obwodnicę naszego miasta. W piśmie kierowanym do premier rządu chodzi o zapewnienie lepszych połączeń drogowych w subregionie północnym w związku z planowaną budową odcinka A1. Autostrada połączy Częstochowę z Tuszynem, ale poprowadzi po śladzie dzisiejszego odcinka DK1.

Mówi starosta powiatu częstochowskiego Krzysztof Smela:

Jeżeli autostrada okaże się płatna, potrzebna będzie rozbudowa lokalnych dróg alternatywnych do poprowadzonej A1, na co z kolei nie stać ościennych gmin. Pojawiły się nawet konkretne propozycje skomunikowania północy województwa.

Mówił ekspert komunikacyjny, były dyrektor zarządu dróg Jerzy Kocyga z Urzędu Miasta. Rząd właśnie na samorządy zrzuca obowiązek budowy innych potrzebnych dróg o charakterze lokalnym. Jak ocenia starosta częstochowski Krzysztof Smela, koszty budowy i utrzymania dróg dla mieszkańców gmin w rejonie przebiegu autostrady przerasta budżetowe możliwości.

Specjalny apel o bezpłatną obwodnicę Częstochowy, którą stanowi powstająca autostrada, sygnowali przedstawiciele wszystkich zainteresowanych gmin w naszym rejonie. To jedyny odcinek A1 nie budowany po nowym śladzie.

Cały list do premier Beaty Szydło TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj