Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Strzelnica sportowa w każdym powiecie. Po Myszkowie czas na Kłobuck

Facebook Twitter

Ministerialny projekt budowania strzelnic w każdym powiecie, trafił u nas na podatny grunt. Nową strzelnicą elektroniczną może pochwalić się już Kłobuck, właśnie została otwarta dla uczniów. 

fot. wcrczestochowa.wp.mil.pl

Została przygotowana dzięki funduszom z Ministerstwa Obrony Narodowej, program najpierw długo nie mógł ruszyć, ale wystrzelił rok temu po agresji Rosji na Ukrainie i takich obiektów szkoleniowych zaczęło przybywać. Dwie strzelnica są już np. w Myszkowie. Wnioskują o nie kolejne samorządy. Strzelnica powstała w powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku, na ul. Skorupki. Starosta Kłobucki otwierał ją razem z szefem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Częstochowie.

strzelnica

fot. wcrczestochowa.wp.mil.pl

Koszt to ok. 170 tys. zł, ale gmina musiała dołożyć do finansowania z Warszawy tylko 35 tys. złotych. To kompletny, multimedialny, system treningowy do ćwiczeń w strzelaniu, dla czterech osób jednocześnie, z użyciem karabinków lub pistoletów.

strzelnica

fot. wcrczestochowa.wp.mil.pl

Pomieszczenie, strzelnicy wyposażono w ekran projekcyjny oraz szafy na repliki broni i wojskowe maty strzeleckie. Są tutaj laserowe symulatory działające w systemie rzeczywistości wirtualnej. Takie jest główne wyposażenie strzelnicy. Ma z niej korzystać młodzież nie tylko z klas mundurowych.

strzelnica

fot. wcrczestochowa.wp.mil.pl

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj