Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejne oczyszczacze powietrza trafiają do przedszkoli w naszym regionie

Facebook Twitter

Smog ponownie daje o sobie znać. Jak już wiecie z Radia Jura w styczniu kolejne 21 oczyszczaczy powietrza trafiły do częstochowskich przedszkoli. To w ramach 2. edycji kampanii edukacyjno-informacyjnej „MOGĘ! Zatrzymać smog – Przedszkolaku złap oddech”.

fot. JerzyGorecki / pixabay.com

Podobny sprzęt trafił też do dwóch przedszkoli na terenie Gminy Olsztyn. Urząd Wojewódzki oczyszczacze przekazał też do Blachowni:

To są placówki wychowania przedszkolnego prowadzone przez gminę Blachownia. Nasz urząd napisał specjalny wniosek. Oczyszczacze zostały zakupione ze środków województwa śląskiego przy współudziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i mamy w sumie osiem oczyszczaczy powietrza. Każda placówka dostała dwa oczyszczacze do sali, w których są prowadzone zajęcia edukacyjne. Te oczyszczacze mają za zadanie poprawić jakość powietrza w każdej placówce. 

– informuje Eliza Kwiatkowska z promocji Urzędu Miejskiego w Blachowni. Celem kampanii – kierowanej zwłaszcza do dzieci w wieku przedszkolnym z województwa śląskiego, ich rodziców oraz opiekunów – jest podniesienie świadomości ekologicznej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 maja 2021